Nie masz konta? Zarejestruj się | Zaloguj się

Aktualności

Jak umiejętnie zarządzać lokalem gastronomicznym

2014-08-04

Artykuł sponsorowany

Przystępując do restrukturyzacji danego lokalu gastronomicznego, której celem ma być zwiększenie rentowności restauracji, należy najpierw zastanowić się, które elementy możemy zmienić i w jakim zakresie. Często niestety jest tak, że największym problemem jest sama lokalizacja, czyli punkt w jakim znajduje się lokal. Jeśli punkt jest bardzo nieodpowiedni, niekiedy mimo wszelkich zabiegów zwiększenie rentowności restauracji jest niemożliwe lub bardzo trudne. Warto jednak rozpatrzyć czy na pewno winny za zbyt małe dochody jest punkt, w jakim znajduje się dany lokal. Niekiedy jest tak, że dana lokalizacja nie odpowiada profilowi punktu gastronomicznego. Zmiana profilu restauracji jest trudnym przedsięwzięciem, niekiedy też wiąże się z dodatkowymi, koniecznymi inwestycjami ale pozwala, odpowiednio dobrana do potrzeb lokalnego rynku, na znaczne zwiększenie rentowności restauracji. Zwiększenie rentowności restauracji można także osiągnąć poprzez precyzyjne zarządzanie personelem, tak ustawiając zmiany obsady, by dostosować się do sezonowych fluktuacji zamówień, zarówno w wymiarze rocznym jak i przede wszystkim wymiarze dziennym i tygodniowym. Ma to także znaczenie w lokalach z systemem dostaw do domów czy biur klientów, jakimi są na przykład pizzerie. Kolejną metodą jest nasz portal gastronomiczny, który umożliwi Ci zarządzanie kluczowymi obszarami mającymi wpływ na zwiększenie rentowności restauracji oraz umożliwi prowadzenie Twojej restauracji z sukcesem.

www.ginger.net.pl  to lider branży gastronomicznej w Polsce. System pozwala na zarządzanie restauracją poprzez analizę gustów klientów restauracji, analizę rentowności sprzedawanych potraw, układanie i optymalizację menu, prognozowanie sprzedaży w gastronomii oraz zapotrzebowania na potrawy oraz koordynację procesu zamówień składników, niezbędnych do przygotowania dań.

INNOWACYJNA_GOSPODARKA UE_logo

Cofnij

Firma Kamerados Sp. z o.o. realizuje projekt w ramach działania 6.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 – 2013.
Projekt współfinansowany przez UNIĘ EUROPEJSKĄ ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Dotacje na innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość.
facebook