Nie masz konta? Zarejestruj się | Zaloguj się

Aktualności

Wystrój w restauracji

2014-07-10

Artykuł sponsorowany

Wnętrze każdego lokalu gastronomicznego wymaga od właścicieli wytworzenia specyficznego nastroju i klimatu. Bo oprócz dobrego jedzenia i sprawnej obsługi to właśnie wystój wnętrza ma bardzo duże znaczenie przy wyborze lokalu.

Współczesna aranżacja wnętrz restauracji często bazuje na kontrastach, zestawianiu barw, mieszaniu się różnych stylów architektonicznych, łączeniu tworzyw naturalnych z nowoczesnymi materiałami. Meble o awangardowym designie mogą sąsiadować ze ścianami z cegły lub klinkieru. Surowe podłogi w połączeniu z widocznymi, metalowymi przewodami wentylacyjnymi przebiegającymi pod sklepieniem, podkreślą industrialne akcenty, podczas gdy drewniane elementy ocieplą wnętrze i sprawią, że stanie się ono bardziej przytulne i nastrojowe. Pomimo tych różnorodności, wszystko tworzy harmonijną całość i wrażenie dbałości o każdy szczegół.  

logo_ginger_01

Całokształt aranżacji zawsze dopełniają detale. Chodzi tu zarówno o drobne akcenty, jak rozstawione na stolikach płonące świece czy świeże kwiaty, jak też o jeden wyrazisty komponent dekoracyjny – obraz czy ciekawą fotografię. Dbałość o szczegóły jest nie tylko ważnym elementem aranżacji, ale też dowodem na to, że przez wystrój wnętrza przemawia pasja samego restauratora.

Zasadniczą potrzebą restauracji jest wyłonienie optymalnego menu, które maksymalizuje rentowność sprzedaży. Na podejmowanie decyzji, czy dana potrawa powinna znaleźć się w menu powinno wpłynąć wiele czynników takich, jak wolumen sprzedaży potraw, bezpośrednia rentowność potrawy, wpływ tej potrawy na sprzedaż innych potraw, czas przygotowania i podania potrawy, trudność potrawy i ryzyko jej nieprawidłowego przyrządzenia, wpływ sezonowości i warunków pogodowych na sprzedaż potrawy oraz ryzyko zepsucia się składników wchodzących w skład potrawy.

System Ginger www.ginger.net.pl rekomenduje, które potrawy warto utrzymać w menu przez automatyczną wieloparametrową analizę czynników wymienionych powyżej.

INNOWACYJNA_GOSPODARKA UE_logo

Cofnij

Firma Kamerados Sp. z o.o. realizuje projekt w ramach działania 6.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 – 2013.
Projekt współfinansowany przez UNIĘ EUROPEJSKĄ ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Dotacje na innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość.
facebook