Nie masz konta? Zarejestruj się | Zaloguj się

Stroje

Wybór stroju to nie lada zadanie. Zazwyczaj wszyscy zachwycają się strojem panny młodej ale i pan młody jest także oceniany.

Utarło się, że strój pana młodego harmonijnie dopełnia kreacje panny młodej. Na przykład, gdy suknia ma kolor ecru wówczas pan młody może mieć kamizelkę lub koszulę utrzymaną w tej tonacji. Stroje powinny się uzupełniać kolorystycznie. Ważne jest aby dostosować strój do charakteru uroczystości. 

Panowie mają do wyboru frak, smoking lub garnitur.facio

A propos dodatków! Pamiętajcie o kolorze koszuli, która ma harmonizować z suknią panny młodej. Do mankietów zawsze zakładamy spinki. Mucha może mieć kolor dobrany do bukietu panny młodej. W butonierce kwiat taki jak w bukiecie panny młodej. 

Suknia panny młodej to najbardziej wymarzona rzecz na jaką czekają dziewczyny całe życie. Już od najmłodszych lat widziały ją oczami wyobraźni. Kolory sukni zmieniają się nieco w sezonach ale dotyczy to głównie preferowanych różnych odcieni bieli i ecru. Są też odważne panny młode, które szokują swoim wyborem koloru sukni ale to już indywidualne wybory.

Rozróżniamy kilka fasonów sukien ślubnych, a są to:

Kilka zasad co do wyboru sukni:

d2
Masz chłopięcą sylwetkę ? To najlepiej pasuje do ciebie fason klasyczny. Panie posiadające mały biust i wąskie biodra nie mogą zakładać sukni w kształcie syrenki. Najlepszym rozwiązanie w takim przypadku będzie prosta suknia, która nie uwydatni waszych kształtów. Suknia odcinana pod biustem klasycznie was wydłuża. Panie, które chcą powiększyć sobie nieco biust mogą to zrobić poprzez zastosowanie dekoltu okrągłego lub kwadratowego. A panie które mają problem z dużym biustem niech unikają drapowania i falban, gdyż znacznie biust się powiększy przy zastosowaniu takiego fasonu sukni.

Jeszcze ważna rzecz aby Panna Młoda w dniu ślubu miała na sobie założonego coś:

  • Białego – symbol czystości uczuć, coś niebieskiego (np. podwiązka) co zapewnia potomstwo i wierność małżonka,
  • Używanego (np. biżuteria) co zapewnia lojalność najbliższych,
  • Pożyczonego (koniecznie od osoby, która jest szczęśliwa w swoim małżeństwie) co zapewnia sympatię i dobre stosunki z nową rodziną.
  • Nowego co jest gwarancją bogactwa i dostatku. 

Ważne jest także, aby w szwie sukni był kryształek cukru i okruszek chleba a w buciku pieniążek co zapewnia dostatek rodzinie.

Pamiętajcie  na ślub nie należy wkładać nic różowego to przynosi nieszczęście. Natomiast pan młody niech ma przy sobie pieniążki co zagwarantuje wam dostanie życie.


Komentarze

Elwira i Maciej (2016-09-26 07:59:43)
u nas już po ślubie dawno ale poszukiwania sukni wciąż wspominam z rozczuleniem bo faktycznie długo na to czekałam, ja swoją znalazłam w salonie ślubnym Bianka i cała ta kolekcja furio robiła na mnie duże wrażenie więc nie wiedziałam na co postawić, w końcu przymierzyłam jeden z modeli i wiedziałam, że to ta jedyna i całą noc czułam się naprawdę wyjątkowo
Beatka (2016-09-19 13:38:07)
Teraz jest taki wybór sukni ślubnych, że naprawdę nie wiadomo na co się zdecydować. Ja to odwiedziłam chyba z 5 salonów zanim zdecydowałam się na kupno suknie :P Generalnie teraz z własnego doświadczenia mogę polecić Jennifer Vaiano w Warszawie bo tam kupiłam swoją suknię i moim zdaniem mieli najlepsze ceny w stosunku do kreacji i wyboru. Może to pozwoli przynajmniej wam uniknąć biegania od salonu do salonu :P

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.

Firma Kamerados Sp. z o.o. realizuje projekt w ramach działania 6.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 – 2013.
Projekt współfinansowany przez UNIĘ EUROPEJSKĄ ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Dotacje na innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość.
facebook