Nie masz konta? Zarejestruj się | Zaloguj się

Rozsadzanie gości

Jednym z elementów przy zdecydowaniu się na usadzeniu gości jest wielkość wnętrza jakie macie do dyspozycji no i oczywiście liczba gości weselnych. Oto kilka przykładów z których możecie śmiało skorzystać i nie narażając się na obrazę ze strony gości.

Usadzanie zgodne z rangą gości Jest to zasada w której kierujecie się1306681_restaurant_copy zgodnie z tradycją:

Koło Pary Młodej zasiadają rodzice, rodzeństwo. Można także kierować się zasadą kto starszy tym bliżej Pary Młodej powinien zasiadać.

Najbardziej tradycyjne i najczęściej stosowane usadzanie przedstawia się następująco:

Inny przykład rozsadzania gości jest taki aby obie rodziny siedziały razem przy jednym stole co pozwoli im się poznać i wspólnie się zabawić. Jeżeli znacie dobrze różne perypetie w waszych rodzinach możecie ich rozsadzić według wieku i wzajemnych sympatii.

504397_dining_room_copy

Oto przykład rozsadzenia gości najbliższych w przypadku gdy rodzice panny młodej są po rozwodzie:Usadzenie gości w przypadku gdy rodzice pana młodego są po rozwodzie:

Najlepszym sposobem jest przygotowanie dla każdego gościa winietki czyli wizytówki z imieniem i nazwiskiem gościa. Można je zrobić samemu przyozdabiając je różnymi piórkami lub koralikami. Lub po prostu skorzystać z gotowych wydrukowanych. W przypadku gdy liczba gości przekracza 40 osób należy przygotować plan rozsadzenia gości co z pewnością ułatwi im odnalezienie swojego miejsca.

Pamiętajcie także aby nie popełnić kilku wpadek, a mianowicie:

Posadzenie gości wśród nieznajomych, z dala od rodziny i przyjaciół Zbyt głośna muzyka uniemożliwi rozmowy przy stole. Najlepiej gdy stoły będą ustawione z daleka od orkiestry lub DJ-a Należy podejść do każdego gościa i zapytać się jak się bawią, pamiętajcie przyjechali oni dla was dlatego choć krótką chwile możecie im poświecić Dekoracje na stołach powinny być dyskretne, gdyż zbyt wysokie dekoracje uniemożliwią rozmowę z gośćmi po drugiej stronie stołu.


Komentarze

Brak komentarzy

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.

Firma Kamerados Sp. z o.o. realizuje projekt w ramach działania 6.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 – 2013.
Projekt współfinansowany przez UNIĘ EUROPEJSKĄ ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Dotacje na innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość.
facebook