Nie masz konta? Zarejestruj się | Zaloguj się

Pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy ma już swoja tradycję z czasów starożytnego Rzymu. Wtedy panowie dawali swoim wybranką metalowe obrączki na dowód planów małżeńskich. Pierścionek zaręczynowy ma magiczną moc. Od wieków pierścionek z diamentem symbolizował trwałość związku, natomiast pierścionek przekazywany z pokolenia na pokolenie był dobrą wróżba na przyszłość dla pary młodej.

Obecnie mamy wiele różnych metali szlachetnych z których wykonywane są pierścionki zaręczynowe ale najważniejszy jest kamień szlachetny w owym pierścionku. Przy wyborze kamienia możecie się kierować jego kolorystyką lub też powiązaniom astrologicznym i znaczeniu jakie mają kamienie.

Panny młode urodzone w miesiącach mają przypisane następujące kamienie:

Wybór odpowiedniego pierścionka jest trudnym zadaniem, dlatego warto podpytać się najlepszej przyjaciółki panny młodej. Niektóre pary wspólnie wybierają pierścionek zaręczynowy i wtedy nie mają panowie większych problemów.

Pamiętajcie panowie o najważniejszym pytaniu: „czy zostaniesz moją żoną, Kochanie?”


Komentarze

Olga i Adrian (2014-10-21 12:53:34)
Kiedyż zostałam zaangażowana przez - wtedy jeszcze chłopaka, a dzisiaj już męża - mojej przyjaciółki w misję poznania jej rozmiaru palca i preferencji pierścionkowych. Oj nie było to łatwe. Ale teraz wspominamy z uśmiechem. Najważniejsze że się nie zorientowała, a zaręczyny były dla niej niespodzianką.

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.

Firma Kamerados Sp. z o.o. realizuje projekt w ramach działania 6.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 – 2013.
Projekt współfinansowany przez UNIĘ EUROPEJSKĄ ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Dotacje na innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość.
facebook