Nie masz konta? Zarejestruj się | Zaloguj się

Świadkowie i ich rola

druhnyBycie świadkiem to ogromna odpowiedzialność jak i zaszczyt. Wybierając ich pamiętajcie, że będą oni mieli pewne obowiązki na ślubie i weselu, dlatego wasz wybór jest ważny również w kwestii zaufania do tych osób.


Świadkowie są przy was najbliżej podczas ceremonii zaślubin, również ważna ich rola przy składaniu podpisów niezbędnych do zawarcia ślubu. Ale najbardziej pomocni są przy opiekowaniu się gośćmi weselnymi. To oni odbierają kwiaty i prezenty, dbają o to by znalazły się w miejscu specjalnie do tego przeznaczonym. Dbają również o alkohol i słodycze, które dostają goście.

Świadkowa pomaga pannie młodej przy ubieraniu sukni ślubnej, natomiast świadek zajmuje się z panem młodym ubieraniem auta do ślubu. Wygłaszają uroczyste toasty no i przede wszystkim pomagają przy organizowaniu oczepin. Także goście w razie problemów mogą zgłosić się o pomoc do świadków co by nie niepokoić parę młodą.


Komentarze

Olga i Adrian (2014-10-21 12:47:54)
Na naszym ślubie świadek dostał jeszcze ważne zadanie od księdza - musiał biegać z tacą podczas Mszy. Taki jest u nas zwyczaj. Świadek był bardzo rozczarowany jak ksiądz po ceremonii zabrał tacę - mówił, że skoro ksiądz go zaangażował do zbierania pieniążków od gości to powinien je przekazać Młodym. Ja osobiście uważam, że powinien pozwolić Młodym zadecydować na co mają być przekazane pieniążki z tacy.
Marcin (2010-09-08 20:02:33)
Komentarz

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.

Firma Kamerados Sp. z o.o. realizuje projekt w ramach działania 6.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 – 2013.
Projekt współfinansowany przez UNIĘ EUROPEJSKĄ ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Dotacje na innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość.
facebook